Jak získat dotaci na tepelné čerpadlo

Instalace tepelného čerpadla

Tepelné čerpadlo se dostává do středu pozornost nejednoho člověka, který chce postavit nový dům, případně rekonstruovat starší nemovitost, kterou zakoupil. Jelikož standardně používané kotle je nutné nahradit ekologickými alternativami, jeví se tepelné čerpadlo jako ideální (i když dražší) řešení. Pokud je cena to jediné, co vám zabraňuje v pořízení vytápěcího tělesa, požádejte o dotaci z programu Nová zelená úsporám, která může pořizovací cenu čerpadla snížit klidně i o polovinu.

Čtěte více

Nejčastější chyby při rekonstrukci interiéru

Rekonstrukce interiéru

Sedíte v obývacím pokoji na pohovce a místo toho, abyste sledovali oblíbený pořad jdoucí v televizi přemýšlíte nad tím, jak zvelebit současný interiér? Už vám nepřijde dostatečně atraktivní ani hezký, necítíte se v něm dobře a prahnete po změně? Možností, co udělat je celá spousta. Můžete vymalovat, koupit nový nábytek, ale také radikálněji zasáhnout do vaší domácnosti. Ať už se rozhodnete pro rekonstrukci v interiéru v jakémkoliv smyslu, prozradíme si nejčastější chyby. 

Čtěte více

Zásady úspěšného pěstování: vypěstujte si vlastní zeleninu na své zahradě

Pěstování na zahradě

Stát se zahradníkem – to je každoroční cíl mnoha z nás. Zejména v současné době, kdy cena zeleniny i ovoce roste doslova do oblak, si lidé pořizují své první sazeničky a chtějí teplé jarní a letní dny věnovat okopávání záhonů a péčí o skleník. Pokud jste v minulosti nezasadili ani jahodu nebo brambor, možná se ptáte, jestli cesta za vysněnou úrodou plnou šťavnatého ovoce a vynikající zeleniny není plná překážek. Není se čeho obávat, je to nadmíru snadné. 

Čtěte více

Rozhodli jste se pro stavbu dřevostavby? Víme, jak na ni ušetřit

stavba dřevostavby

Pokud si mohou lidé vybrat, jestli postaví klasický zděný dům nebo dřevostavbu, volí většinou právě dřevostavbu, která je dnes velice oblíbenou, o tom není pochyb ani sporu. Je to navíc možnost, jak do budoucna ušetřit za energie, jelikož dřevostavby jsou ve většině případů zcela nízkoenergetické, a to se opravdu hodí. Málokdo si však uvědomuje, že na dřevostavbách je možné ušetřit i jinak, a to už při stavbě samotného příbytku. Prozraďme si tedy několik tipů, jak na tomto typu bydlení ušetřit slušnou sumu, která se bude hodit třeba při zařizování příbytku.

Čtěte více

Čerstvý vzduch zajistí otevřené okno, ale i rekuperace

Moderní dům

Špatná kvalita vnitřního prostředí budov se objevuje hlavně v rekonstruovaných budovách, které prošly zateplením a výměnou oken. Starší domy větraly přirozeně svými netěsnostmi. Uzavřením vnějšího obalu došlo k zamezení přísunu vzduchu infiltrací. Novostavby jsou vybaveny okny s dvojskly a trojskly, s perfektním těsněním a zdi jsou vybaveny důmyslnou izolací

Čtěte více

Pin It on Pinterest