Jak vyčistit koženou sedací soupravu? Sledujte typ kůže

Kožené sedací soupravy působí luxusním dojmem, jsou kvalitní a při správné péči dlouho vydrží. Kůže je výborný potahový materiál na sedací soupravu pro rodiny s dětmi, milovníky domácích mazlíčků i dokonalého komfortu při sezení.

Aby byla vaše sedací souprava stále jako nová, je důležité se při její údržbě řídit základními pravidly o údržbě kožených výrobků. Pak se budete těšit z kožené sedací soupravy co nejdéle. Nejedná se přitom o složitý proces a hravě péči zvládnete.

Typu kůže sedací soupravy

Nejdříve je třeba zjistit, jaký typ kůže máte na vaší sedací soupravě. Tato informace vám bude sdělena při prodeji a najdete ji i na dokladu o koupi sedačky. Kůže je přírodní materiál, který se zpracovává více odlišnými technologiemi. Metodou zpracování pak kůže získává odlišné vlastnosti i odolnost vůči opotřebení a mechanickému poškození.

Kožená sedací souprava v interiéru

Každý druh kůže má svá specifika na doporučenou údržbu a čištění kožené sedačky. Kůže může být pigmentovaná, semianilinová, anilinová a nubuková. Podle toho se bude odvíjet i druh čisticích produktů.

Údržba sedací soupravy z pigmentované kůže

Nejrozšířenějším typem je pigmentovaná, plně probarvená kůže, která je nejméně náročná na údržbu. Stačí ji 2x4x do roka naimpregnovat, dle četnosti jejího používání. Impregnační prostředek kůži vyživí a ochrání před slunečním zářením, vysycháním a možným popraskáním. Prostředek zakoupíte ve formě spreje nebo tekutiny. Před impregnací sedací soupravu vyčistěte čisticími přípravky na danou kůži. Čisticí gely se velmi snadno nanáší houbičkou. Pak stačí jemně přetřít znečistěná místa. Čištění provádějte dle znečistění a potřeby i několikrát za rok.

Údržba sedací soupravy z anilinové kůže

Anilinová kůže je na údržbu o něco náročnější a vyžaduje impregnaci o něco častěji. Ocení ji však všichni milovníci luxusu a komfortu. Tyto sedací soupravy jsou více pohodlné, vysoce komfortní a vyznačují se velkou prodyšností a hebkostí. Ochrannou impregnační vrstvu nanášejte alespoň 4x do roka, aby si kůže svůj velmi hebký povrch dlouho uchovala a neztratila vlastnosti jedné z nejluxusnějších kůží.

Péče o koženou sedačku

Údržba sedací soupravy z nubukové kůže

Nubuková kůže je useň s broušeným povrchem. Tato přírodní kůže má příjemný a na dotyk teplý povrch. Zvolte pro její údržbu speciální sadu na nubuk, kde najdete prostředek na čištění, regeneraci i impregnaci kůže. Součástí sady totiž bývají i speciální kartáčky, brusné houby a čistící gumy na případné nečistoty. Díky pravidelnému čištění, ošetření a impregnaci všech typů kůže zvýšíte její životnost, pocit komfortu při používání i luxusního vzhledu na mnoho let. V případě, že si nevíte rady, jak vyčistit koženou soupravu, obraťte se na odborníka.

5/5 - (2 votes)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest