Jak ošetřit dřevěný nábytek

Dřevo patří k velice populárním materiálům, které mají v oblasti bydlení a samotného nábytku poměrně dlouhou tradici. Právě masivní a krásné dřevo se stalo jedním ze základních výrobních materiálů pro robustní skříně, stoly, židle, komody a jiné druhy nábytku.

Opravu unikátní krása je samozřejmě vykoupena určitou péčí o tento zcela přírodní produkt. Pokud jde o tyto masivní výrobky, setkáváme se nejčastěji s nelakovanými a nenamořenými výdobytky, které působí mnohem elegantněji a přírodněji. O to větší však vyžadují péči.

Přírodní dřevo

Krásná a luxusní přirozenost těchto doplňků má však i své výhody. Kromě příjemné vůně dřeva, je to bezpochyby odolnost, která je mnohem větší, než u lakovaných exponátů. Je to hlavně v případě jakéhokoliv narušení nebo poničení vnější části dřeva. U lakovaných produktů je totiž nutná celková oprava dané části, v případě naolejovaného dřeva je to pouze lokální, poškozené místo.

Právě olej nám oživí zašlý nábytek a patří mezi nejzákladnější přípravky, které se ideální způsobem postarají o nikdy nestárnoucí a stále dokonalý vzhled Vašeho nábytku.

Starý dřevěný nábytek

Při užívání masivního a stoprocentního dřeva však musíte dbát i několika podstatných zásad. V žádném případě by na nábytku neměly setrvávat rozlité tekutiny, které je třeba okamžitě otřít. Tento čistící proces se týká i všech dalších nečistot. K údržbě je vhodné využívat spíše suchý hadřík, maximálně jemně navlhčený.

Příjemná je i údržby z pohledu utvořených důlků a podobných záseků. Pokud jde o poškození menšího rozsahu, vystačíte si s napařením daného místa, díky kterému se dřevo opět krásně zatáhne. U rozsáhlejších škod je lepší opravu svěřit truhlářské firmě, která provede přebroušení. Aplikujte do svých domácností originální masivní nábytek a dejte mu patřičnou péči.

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest