7 tipů na krásnou a levnou rekonstrukci bydlení

Chcete rekonstruovat nebo si vylepšit bydlení i s malým rozpočtem a přesto krásným designem? V následující částech se podíváme, jak můžete své plány rekonstrukce rozdělit do dílčích procesů – efektivně a ekonomicky.

Pokud si rekonstruujete sami, musíte se zaměřit na větší obrázek toho, čeho chcete docílit. Možná jste slyšeli frázi „celek je větší než součet jejích částí“. Stejnou strategii můžete použít pro svůj projekt a navrhnout plán rekonstrukce pro každou oblast ve vašem domě.

Určení rozpočtu

Vzhledem k tomu, že chcete svůj domov ekonomicky zrekonstruovat, je důležité, abyste se rozhodli, jaké budou celkové požadavky na výdaje. Je důležité mít na paměti, že rozpočet nemůžete přeceňovat. Držte rozpočet pod hranicí, kterou chcete maximálně vydat a poté se pusťte do hledání věcí, které potřebujete. 

Průzkum

Budete příjemně překvapeni počtem možností, které máte, jakmile si začnete dělat vlastní průzkum. Krásné lampy, které se vám líbí v high-end obchodech lze nakoupit za nižší cenu odjinud. Pokud budete hledat nábytek, který chcete, barvy, které chcete nebo dekorace, které byste chtěli ve svém domě, pravděpodobně dokážete najít většinu z nich za levné ceny. Využijte online nakupování, obchody s levným nebo použitým nábytkem podle toho, jak to rozpočet dovolí.

1. Dveře dělají první dojem

Prvním dojmem vašeho domova jsou dveře. Pokud se vám nepodaří dveře zcela vyměnit a vaše stávající dveře jsou v dobrém stavu, můžete dveře přebarvit. Proč? Dveře mohou ovlivnit světlo celé místnosti. Když se jedná například o tmavou místnost bez ohledu na barvu, která je na stěnách, zvolte barvu stropu, čalounění a dveří stejnou, ale o 50 procent světlejší. Příliš mnoho jednoho odstínu může totiž přemoci prostor. Když tedy děláte rekonstrukci bytu či domu, zkuste použít různé odstíny podle koncentrace světla ve vašem domě.

Natíraní dveří
Natíraní dveří

2. Barva ovlivňuje světlo v místnosti

Jak již bylo zmíněno dříve, barva ovlivňuje světlo v místnosti. Pokud jste na hranici rozpočtu, pak se rozhodněte pro černou a bílou paletu barev, která dodá vašemu domu moderní a sofistikovaný vzhled.

Barvy na malování
Barvy na malování

3. Malé pokoje nemusí vypadat male

Nyní vám prozradíme levný magický trik, díky kterému bude váš domov vypadat větší. Kouzlo se skrývá v použití zrcadel. Je to levná technika, ale používá ji jeden z nejslavnějších architektů své doby, sir John Soane, který používal zrcadla v jídelně svého londýnského domu.

4. Kuchyně a skladování

Nikdo nezná vaši kuchyň a skladovací potřeby lépe než vy sami. Pokud máte malou kuchyň, při rekonstrukci kuchyně se snažte maximalizovat skladovací prostory, aby měla každá věc své místo. Spoustu prostoru pro potraviny jako úložné skříně, police a bedýnky si můžete vyrobit sami. Může to být dokonce zábava a nejen proto, že to pomůže ušetřit peníze. Kuchyň by však měla být plně funkční a v případě, že se s něčím nevíte rady, obraťte se na profesionály.

Rekonstrukce kuchyně
Rekonstrukce kuchyně

5. Okna dávají domovu život

Podle Marc Appleton „poloviční zkušenost se životem v interiéru je vidět venku“. Takže když se pustíte do rekonstrukce interiéru a rozpočet vám to dovolí, pořiďte si velká okna. V opačném případě si můžete hrát s barvou kolem oken a nabarvit je světlejším odstínem než zbytek místnosti. Světlo přicházející přes okna rozzáří váš dům.

6. Renovace koupelny

I zde platí, že funkční koupelna je základ. Proto dbejte především na netěsnosti kolem umyvadla, záchodu a sprchového koutu či vany. Naneste novou spárovací hmotu a vyčistěte spáry mezi kachličkami. Velké zrcadlo a pěkné obklady se dají sehnat za pár korun a promění vaši koupelnu v luxusní odpočinkové lázně. Pokud si nejste jistí s většími úpravami, nechte si doporučit kvalitní firmu, která vám s tím pomůže.

Renovace koupelny
Renovace koupelny

7. Renovace podlah

Pokud jste na hranici rozpočtu, pak může být renovace podlahy zdánlivě drahá. Bude na vás zhodnotit, v jakém stavu se podlaha nachází a zda se vám líbí. Dnes jsou už podlahové krytiny, odolná lina nebo dekorativní koberce za velmi rozumnou cenu. Svou nynější podlahu můžete také renovovat sami. Vyčistit, zabrousit a vhodným způsobem nalakovat je dobrý tip, jak opět nějaké peníze ušetřit. 

Renovace podlah
Renovace podlah

Klíčem k pěkné, ale levné rekonstrukci vašeho bytu či domu je určit si cíl. Namalovat si obrázek jak by měl váš dům vypadat a vizualizovat si jej. Pak se pokusit krok za krokem svému cíli přiblížit. Věříme, že s našimi tipy to zvládnete!

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest