Jaký nábytek patří do koupelny? Na tyto věci se zaměřte

Koupelna má být krásná, praktická a útulná, proto je potřeba do ní zvolit vhodný nábytek. Poličky prostě nestačí. Nábytek má ladit s obklady a dlažbou, ale především musí plnit svou hlavní funkci, tedy ukrýt vše, co má být skryto. Vybírejte podle designu, barvy, stylu a kvalitního provedení a použitých materiálů.

Vlhkost a teplota v koupelně

Největší problém koupelny spočívá ve stabilní vlhkosti a zároveň v ní dochází k neustálému výkyvu teplot. Proto je nutné vybírat koupelnový nábytek, který je určen výrobcem do takto extrémních podmínek. Proto v koupelně vsaďte na kvalitu.

Pára ze sprchy

Materiál nábytku do koupelny

Koupelnový nábytek je nejčastěji z MDF desek, dýhovaných dřevotřískových desek nebo LTD laminovaných dřevotřískových desek. U nábytku z lamina by měly být hrany opatřeny hliníkovými nebo nerezovými profily, jinak se vlhkost dostane mezi desky, které nabobtnají a rozklíží se. Optimální šířka desek je u koupelnového nábytku 18 mm. U nábytku z masivu vsaďte na teakové dřevo, které nesesychá a kvůli vlhkosti nenabývá na objemu. Skříňky by neměly stát na zemi. Nožičky by měly být kovové a odolné proti rzi.

Úsporný, ale důmyslně provedený

Koupelny bývají malé, proto je potřeba, aby nábytek nezabíral příliš místa, ale pojal co nejvíce věcí. Skříňky mohou mít třeba vyklápěcí koš na špinavé prádlo nebo úložný prostor v podobě pojízdného kontejneru na čisticí prostředky. Nástavec zaplní nevyužívaný prázdný prostor nad pračkou a může sloužit třeba na ručníky. Výhodou je i závěsný nábytek, který zaručuje dostatečnou nosnost, umožní snadný úklid a nevzlíná po něm vlhkost od podlahy. Oceníte i stolek pod umyvadlo.

Vnitřní uspořádání skříněk

Kosmetika a mycí prostředky na poličkách a kolem vany nejsou praktické, povrch se špatně uklízí a koupelna vypadá neuspořádaně. Okolo nich se drží voda a prach a vzniká plíseň. Pokud vybíráte nábytek do koupelny, při výběru skříněk myslete na vnitřní uspořádání. Vhodné jsou boxy a organizéry, které můžete kdykoliv snadno vytáhnout z police a dát je zpět. Skříňky by měly být dobře utěsněné, aby dovnitř nevnikla voda.

Šikovné uspořádání v koupelně

Jakou zvolit barvu

Můžete zvolit výraznější barvu, která ladí s podlahou, obklady nebo ručníky. V koupelně je ale praktičtější bílá barva, která ladí s jakoukoliv jinou barvou i sanitární keramikou a dobře se kombinuje. Světlé barvy opticky zvětší prostor, což se hodí hlavně u malých koupelen. Koupelnový nábytek může být v matu či lesku. Pokud chcete koupelnu ladit do světlých barev a máte v ní okno, zvolte nábytek se speciální ochranou před UV zářením. Slunce dokáže na bílém nábytku vytvořit žloutnutí a skvrny. Tmavší nábytek může časem ztrácet svou barevnou sytost.

5/5 - (2 votes)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest