Praktické vychytávky, které zjednoduší zařizování interiéru

Zařizování domácnosti je někdy vyčerpávající a krade nám nejen čas, ale i drahocenné nervy. Abyste eliminovali počet hádek a situace, ve kterých se nebudete moct rozhodnout mezi variantou A a variantou B, vyzkoušejte praktické vychytávky, které vám celý tento proces značně zjednoduší. A kdo ví – třeba i značně ušetří váš rodinný rozpočet.

Vyberte si styl, ve kterém budete interiér zařizovat

Abyste neztráceli hodiny a hodiny v nákupních centrech nebo brouzdáním v internetových obchodech, vyplatí se na samotném začátku určit styl, do kterého budete svou domácnost zařizovat. Každý styl má totiž svá pravidla, kterými se stačí jen řídit a podle nichž budete vybírat nejen nábytek, ale i barevné odstíny do ložnice, dětského pokoje nebo obýváku

V současné době rozeznáváme řadu bytových stylů. Vintage na nás dýchá nostalgií, minimalismus jede v jednoduché linii, skandinávská bydlení kloubí jednoduchost, neutrální barevné odstíny a prvky přírody. A pravým opakem je anglický styl bydlení, ve kterém se zase snoubí kýčovitost s tmavými barevnými tóny. 

V každém případě dávejte na svou vlastní intuici a na to, co je vašemu srdci nejbližší. Každý má svůj styl a každý se může najít v trochu jiném stylu bydlení.

Každý styl má svá pravidla, podle nichž budete vybírat nejen nábytek, ale i barevné barevné odstíny

Samolepící tapety usnadní celý proces malování

Pokud máte vybraný styl, do něhož budete zařizovat zbytek místnosti, nabízí se další krok, a tím je malování zdí a stěn. Zatímco někdo se v tomto vyžívá, jiný by nejraději šel trochu jinou cestou, která by byla svižnější. Štětce a nanášení jedné, poté druhé barevné vrstvy holt nemusí být pro všechny. A tak vstupují do hry samolepící tapety.

Samolepící tapety jsou hitem, o tom není pochyb ani sporu. Dokážou zamaskovat i sebevíc špinavé zdi, navíc interiéru dodávají tolik potřebný šmrnc. V ideálním případě najděte takový motiv, který hezky koresponduje se zvoleným stylem. Nehledejte přílišnou výraznost, která by vás dříve nebo později omrzela. Pokud však na ni chcete vsadit, co výrazný motiv nalepit pouze na jednu ze čtyř zdí?

Samolepící tapety jsou hitem, dokážou zamaskovat i sebevíc špinavé zdi, navíc interiéru dodávají tolik potřebný šmrnc

Nepodceňujte doplňky

Při zařizování interiéru máme tendenci kupovat jeden kus nábytku za druhým. Chceme, aby náš interiér vypadal hezky zařízeně, útulně a stylově. Jenže množstvím nábytku se tak nestane. Daleko lepší je vsadit pouze na bytové doplňky, které si s interiérem umí krásně pohrát. 

Bytové dekorace v podobě doplňků můžeme označit za praktickou vychytávku, která si poradí vždycky se vším. Pokud vás trápí prázdné zdi, obrazy jsou tím, co je hezky vyplní. Jestliže máte v interiéru prázdné rohy, můžete zvolit paraván nebo vysokou pokojovou rostlinu, která prázdný roh hezky vyplní. Stejně tak jestli vám pohovka připadá příliš smutná, stačí vsadit na polštáře a povlaky se zajímavými motivy, čímž dojde k jejímu probuzení. 

Pokud vás trápí prázdné zdi, obrazy jsou tím, co je hezky vyplní

Když potřebujete uspořit místo

Největší dilema svádí při zařizování interiéru ti, kteří mají malé byty nebo domy. Respektive chtějí mít po ruce veškeré potřebné zařízení, které ke svému dennímu fungování potřebují, na druhou stranu se obávají, že při nakoupení všech těch kousků dojde k rapidnímu zmenšení prostoru a člověk se už nebude moct hnout z místa na místo. Ovšem i majitelé menších domácností nemusí věšet hlavu. Existují totiž takové věci, které hezky uspoří místo. 

Například rozkládací nábytek je vynálezem století. Nemusíte investovat do postele a pohovky, stačí vsadit na rozkládací pohovku, která bude přes den gaučem, v noci pohodlným lože. Podobně praktická jsou i rozkládací křesla, jež budou skvělá při přespávání přátel nebo jiné návštěvy u vás doma. Kupování a následné skladování matrace je tak nepotřebné.

5/5 - (1 vote)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest