Proč hledat pronájem nemovitosti přes realitní kancelář?

Realitní kanceláře nezprostředkovávají pouze prodej, respektive koupi nemovitosti. Zajistí i pronájem. Pokud patříte mezi ty, kteří zatím nechtějí řešit hypotéku, nebo na ni zatím nedosáhnou, je pronájem asi jedinou možnou volbou.

Tedy pokud nechcete bydlet už v rodinném zázemí nebo tuto možnost nemáte. Nejsou to ale jen jedinci nebo mladé páry, kdo hledá pronájem. Díky vysokým cenám nemovitostí jej hledají často i rodiny s dětmi. V každém případě může při hledání a zprostředkování velmi pomoci realitní kancelář.

Kdo se může obrátit na realitní kancelář, když hledá pronájem nemovitosti?

Důvody, proč se obrátit na realitní kancelář, když hledáte pronájem nemovitosti, mohou být různé. Někdo chce mít jistotu soukromí bez dalších spolubydlících. Nebo se jedná o mladý pár, který chce začít spolu nejdříve bydlet, aby se navzájem lépe poznali a ověřili si ještě před tím, než se rozhodnou pro společnou koupi nemovitosti, zda jim žití ve společné domácnosti vyhovuje. Jindy to je mladý pár, kterému se narodilo děťátko a hledá větší byt, který by si pronajali, a splňoval by jejich nové požadavky. Ti, kdo hledají pronájem, mohou být ale také senioři, kteří už nestačí na větší nemovitost a hledají naopak něco menšího nebo v klidnější lokalitě. Někteří lidé se naopak nechtějí vázat a po vlastní nemovitosti třeba ani netouží a určitá svoboda ve smyslu možnosti kdykoliv se přestěhovat jinam, jim vyhovuje. Případně zahájili svoji kariéru a nechtějí se vázat na jedno místo, když touží po profesním růstu a jejich cílem je později pracovat v jiné lokalitě. Mnozí lidé dnes často cestují nebo migrují za prací.

Nejčastěji může tento trend zaznamenat nejedna realitní kancelář v Praze a Středočeském kraji, kam se za prací přistěhuje ročně velký počet lidí z jiných koutů republiky i z jiných zemí. Lidé se ale stěhují i v případě změny pracoviště v rámci daného města. A to především, když je větší a ušetří jim to měsíčně několik desítek hodin dojíždění do práce. V každém případě je hlavním a společným důvodem většinou soukromí.

Realitní kancelář zajistí pronájem nemovitosti
Pronájem nemovitosti přes realitní kancelář splní vaše požadavky

Realitní kancelář vám pomůže najít pronájem dle vašich požadavků

Každý, kdo hledá pronájem nemovitosti, může mít jiné priority a jiné představy o bydlení. Někdo hledá klidnou lokalitu s výhledem do zeleně, jiný bezpečné útočiště pro pobyt s dětmi, kde budou v blízkosti školka, škola, hřiště, kde nebude velký provoz aut. Někomu vyhovuje spíše bydlet v centru, aby měl všude blízko. Každý si může najít to své.

Realitní kancelář je schopná zajistit vám pronájem bytu různých dispozic i metráže, s balkonem či lodžií nebo bez, v přízemí nebo vysoko v oblacích, s prostorným výtahem, kam se vejde i invalidní vozíček, případně i bezbariérové bydlení. Ale pokud by vám byt nestačil, může vám zprostředkovat pronájem celého domu, třeba i s vlastní zahradou a bazénem. Nebo naopak máte kde bydlet a jen hledáte místo, kam v dané lokalitě zaparkovat auto? I s tím vám pomůže. Jde především o domluvu. Sdělte pověřenému makléři své představy o místě, o samotném bydlení, měsíčních nákladech a další detaily a možná budete překvapeni, že takovou nemovitost již mají ve svém portfoliu nebo ji poměrně rychle najdou.

Byt k pronájmu
Byt k pronájmu

S čím dalším vám realitní kancelář pomůže, když hledáte pronájem nemovitosti?

Realitní kancelář, která je seriózní, vám pomůže i s nájemní smlouvou. Většinou ji totiž připravuje jejich právní oddělení, nebo ji alespoň kontrolují, zda je vše, jak má být. Proto najít pronájem přes realitní kancelář je většinou bezpečnější. Je to totiž taková záruka toho, že se nejedná o podvod, že nebudete předčasně nebo bezdůvodně vystěhováni a že budou dodrženy smluvní podmínky.

Nejčastěji se totiž stává, že je někdo téměř ze dne na den vystěhován. Jen kvůli tomu, že chtěl ušetřit ten ne až tak horentně vysoký poplatek za zprostředkování. Pak většinou lituje, když mnohonásobně vyšší částku musí investovat do bydlení po ubytovnách a hotelích než nalezne nové bydlení. V horším případě jsou i tací, kteří se ocitnou v tu chvíli bez domova. To je ale zbytečné a lze tomu předejít, když se obrátíte na spolehlivou realitní kancelář.

5/5 - (2 votes)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest