Úložné prostory v bytě – jsou důležité?

Není snad na světě člověka, který by si někdy během svého života nepoložil otázku „Kam s tím?“ Zvláště lidé, bydlící v malých panelákových bytech řeší tento problém téměř denně. Ale ani v případě, že bydlíme v rodinném domku, není vždy vyhráno. I když nejsme žádní sběratelé a shromažďovači věcí (protože co kdyby se to náhodou ještě někdy mohlo hodit), je potřeba ukládat nádobí, oblečení, hračky, kosmetiku a spoustu dalších předmětů. Navíc máme spoustu věcí sezonního charakteru, takže musíme občas vyřešit i dlouhodobější uložení.

Co tedy s malým bytem?

Jen kvůli ukládání věcí nebudeme pravděpodobně hned shánět větší byt. Existuje totiž pravdivá teorie, že čím více úložných prostor máme, tím více věcí schováváme. Je tedy dobré spíše popřemýšlet o efektivnějším využití stávajících prostor. Nejjednodušší situace je, máme-li před rekonstrukcí bytu. V tomto případě je důležité jak o stavebních úpravách tak především o zařízení interiéru důkladně přemýšlet a přizpůsobit vše našim potřebám a představám pro ukládání věcí.

Chodba a vestavěné skříně

Téměř typickým a nejpopulárnějším úložným prostorem na chodbách jsou vestavěné skříně. Díky nim totiž můžeme využít celou výšku místnosti od podlahy až ke stropu. Nejefektivnější je nechat si vyrobit skříně na zakázku a mít dopředu promyšleno, kolik potřebujeme polic, šuplíků, skříní na ramínka atd. Nezapomeňte také na vysavač a žehlící prkno, protože to jsou věci poměrně neskladné a dokážou nám později pěkně znepříjemnit život pokud o ně někdo neustále zakopává.

Vestavěné skříně v koupelně

Dětské a studentské pokoje mají uklidňovat a inspirovat

Dětský pokoj ať už pro malé děti či studenty, vždy by měl navozovat příjemnou atmosféru. Nezapomeňte, že zde děti tráví většinu svého času. Měly by mít prostor pro hru či práci a zároveň umožnit ničím nerušený odpočinek. Je-li tento pokoj spíše skladištěm hraček, knížek, učebnic a papírů, nebude svoji úlohu plnit. Důležité jsou v tomto případě uzavíratelné skříňky, krabice, šuplíky pod postelí a podobně, do kterých mohou děti všechen „pracovní“ materiál zavřít. Na otevřených policích je vhodné nechat pouze věci, které často používají nebo věci, které chtějí mít na očích, protože jim zlepšují náladu.

Úložné prostory – alfa a omega příjemného bydlení

Takto bychom mohli postupně vyjmenovat všechny obytné místnosti v domácnosti. Ať už jde o kuchyň, obývací pokoj nebo koupelnu, jedna z nejdůležitějších věcí, která dělá byt útulným, hezkým a pohodlným, je promyšlené uložení věcí. Nejen těch, které používáme jen občas, ale zejména věcí každodenní potřeby.

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest