Bytové trendy roku 2022: bude se stále klást důraz na zemitost?

Přemýšlíte nad tím, že svůj příbytek zcela přestavíte, pozměníte? Nebaví vás monotónní barevné kombinace, které už tak dobře znáte a které se vám za ta léta už takzvaně „okoukaly”? Pusťte se do renovace vašeho bydlení, ať se doma cítíte příjemně a dobře. Pokud se chcete inspirovat aktuálními módními trendy, vyplatí se vsadit na ty, které budou in příští rok. Vždyť ten letošní se pomalu chýlí ke svému konci.

Tichý luxus, který bude podle vašeho gusta

I když se na internetu dočtete mnohé, pravdou je, že příští rok se bude sázet na vlastní originalitu a styl. Žádný minimalismus, žádný safari styl nebo skandinávské bydlení nebude v popředí. Prim bude hrát tichý luxus, který si však lidé mohou představovat jakkoliv.

Zeptali jsme se proto bytových architektů, kteří nám představili svou vizi, od níž se při přestavbě domácnosti můžete odpíchnout. Konkrétně se přiklonili k neutrálním tónům, ke kombinaci zemitosti a betonu, který sice může působit trochu chladněji, ovšem v interiéru vynikne.

Dalo by se říct, že tichý luxus pro mnohé architekty znamená městskou sofistikovanost, která se trochu kombinuje se skandinávským, minimalistickým stylem, jenž vnese do domácnosti světlo a příjemnost.

Neutralita se dostává do popředí

Tichý luxus si bytoví architekti představili dobře. Když jsme totiž pátrali po tom, jak si bytové trendy 2022 trochu více definovat či vizualizovat, zjistili jsme, že bychom se příští rok měli opravdu zaměřit na neutrální kombinace, pokud zapadají do toho, co se nám líbí a co je nám příjemné.

Obecně by interiér měl na člověka působit hřejivě, přirozeným nádechem. Místo tradiční bílé se však nebojte volit trochu krémovější či šedivé odstíny. Inspiraci hledejte spíše ve světových metropolích, kde se interiéry většinou točí mezi zemitostí čili jemnými odstíny hnědé, modré nebo černé.

Interiérový design kuchyně s obývacím pokojem v zemitých barvách
Interiérový design kuchyně s obývacím pokojem v zemitých barvách

Klaďte důraz na svůj vlastní pocit

Jaká by měla být moderní domácnost roku 2022? Jednoduše taková, která ve vás bude budit příjemné, kladné pocity. Místo toho, co se píše v časopisech o bydlení, bychom měli svou pozornost zaměřit spíše na to, jak se doma cítíme.

V posledních měsících se pro nás domov stal daleko důležitější než kdy dřív. Už to nebylo jenom místo k životu, najednou se jednalo i o naše pracoviště či prostor, kde budeme formovat svou postavu do plavek. Dalo by se říct, že to byla oáza klidu, místo určené k relaxaci, posilovna i pracovna v jednom čili dobrý pocit byl na místě.

Při zařizování své domácnosti proti klaďte důraz na své pocity a intuici. Ta vám ostatně může poradit nejvíce. Investujte do toho, co je vašemu srdci blízké a nesnažte se nyní přizpůsobit se současnému světu. Protože ten je nyní tak měnící se!

Příroda se z domu nedostane pryč

Aby vám v příbytku bylo dobře a abyste vzbudili pocit, který v sobě chcete vzbudit, stejně jako letos se nebojte i příští rok vsadit na přírodní prvky. Pusťte přírodu domů, a to zejména ve chvíli, kdy trávíte více času ve městech a nikoli v lesích nebo na loukách.

Ale jak pustit přírodu domů, ptáte se? Možností je opět několik. Investujte například do pokojových rostlin (ideálně stálezelených, které nerostou do všech barev duhy, jelikož jsou více nenáročné a vždycky se do domácnosti hodí, ať už je zařízená jakkoliv). Také se nebojte přinést si kus přírody domů, a to doslova. Větvičky mohou zdobit vaše stěny, proutky mohou vyplňovat vaše vázy a kamínky mohou být vkusnou dekorací na polici nad televizní obrazovkou.

Hlavně se snažte upoutat všechny svoje smysly, nikoliv jen zrak. Zaujměte také nos a investujte do aroma, které vám přírodu připomíná. Jsou libo vůně květin nebo vůně jehličnanů?

Zelený obývací pokoj s rostlinami
Zelený obývací pokoj s rostlinami
5/5 - (1 vote)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest