Venkovní sauna versus sauna uvnitř domu

Mít doma vlastní saunu není dnes už luxus výhradně finský. Mnoho českých domácností následuje tenhle trend a dopřává si možnost vlastního odpočinku, relaxace a pohodlí. Na trhu existuje velká nabídka různých saun, základem je ovšem rozhodnout se, zda chcete vaši saunu v domě nebo přímo venku na zahradě.

Každá z těchto variant má své kouzlo, a obě s sebou nesou výhody i nevýhody. V tomto článku si je představíme a podíváme se na ně více zblízka.

Venkovní sauna

Sauna venku nabízí větší svobodu při samotném zabudování stavby, a to především možnost libovolně navrhovat její dispoziční rozvržení i rozměry. Také prostor pro ochlazovací lázeň či relaxační místnost bývá větší. Výhodná je i jednoduchá instalace komínu pro kamna na dřevo a možnost dostatečné tepelné izolace podlahy, od které jde většinou nejvíce chladu. Při volbě místa je však třeba na ochlazovací lázeň myslet zavčasu. Může se jednat
o jezírko, bazén, káď s vodou nebo třeba sprchu, ale je dobré vše dopředu naplánovat, aby se nestalo, že vás později prostor nemile překvapí. Nevýhodou mohou být také vyšší pořizovací náklady a nemožnost využít teplo sauny pro ohřev domácnosti.

Venkovní sauna

Sauna uvnitř domu

U touhy po sauně uvnitř domu je potřeba strávit více času nad rozvržením a naplánováním vhodného místa. Možnosti v domě většinou bývají omezené, není ale nereálné kvalitní návrh vyřešit. Váš rozpočet také jistě potěší povětšinou nižší pořizovací náklady, využití tepla sauny pro ohřev domácnosti pak uleví vaší peněžence. Jako nevýhodu berme složité dodatečné zateplení podlahy. Ať už si vyberete jakýkoli druh sauny, je podstatné, aby splňoval vaše podmínky, nároky, sny a očekávání. Venkovní sauna v podobě dřevěného domku s jezírkem může příjemně oživit vzhled vaší zahrady, z vnitřní sauny se zase může stát teplý a útulný kout vašeho domova.

Domácí sauna

Saunování

Při rozhodnutí pro jakoukoli variantu, nezapomeňte, že koupí sauny to nekončí. Pro váš maximální komfort a zdraví byste neměli zapomínat na pravidelné doplňování tekutin (nejlépe poslouží čistá voda, čaje či minerální šťávy), a pokud již jste zkušenějším saunařem, zvažte, zda není na čase porozhlédnout se po saunových doplňcích, které váš pobyt v sauně ještě více zpříjemní a zajistí vám neopakovatelný zážitek při každém saunování.

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest