Svatby až po dětech jsou trendem. Rodinné svatební oznámení s tím jde ruku v ruce

Za poslední měsíce výrazně ubylo svateb. Na to poukazoval už konec minulého roku, kdy se počet svateb snížil na minimum od počátku jeho sledování. Trendem je naopak zakládání rodiny mimo svazek manželský či přichází vhod zásnuby s tím, že sňatek je ale v nedohlednu. Statistiky také ukazují na fakt, že se stávají trendem svatby až po dětech.

To má vliv na svatební pozvánky – z těch se najednou stává rodinné svatební oznámení, kterému nedominují jen snoubenci, ale i jejich děti. 

Proč se lidé berou až po narození dětí?

Jak již bylo zmíněno, trendem se stávají svatby až po narození potomků. Je to především proto, že najednou přibude důvodů, proč do sňatku manželského vkročit. S dětmi totiž přijde touha mít stejné příjmení nebo je možnost snížit si daně (existují slevy na manželku, manžela, a především rodinám mohou takové slevy znatelně ulevit). K dalším důvodům pak patří zdravotní stav nebo dědictví. 

Rodinné svatební oznámení

Jaká je svatba s dětmi?

Svatby s dětmi jsou bezesporu náročnější, ale rozhodně stojí za to. Stanou se jejich nedílnou součástí, zejména pokud budou zařazeny do obřadu (třeba holčičky jako družičky). Abyste však předcházeli tomu, že budou děti vymýšlet lumpárny, je dobré je na svatbě zabavit. Takový dětský koutek plný hraček je bezesporu skvělou volbou stejně jako zajištění hlídání. Věděli jste, že existuje takzvaná svatební chůva? Je ale třeba ji zařídit s předstihem. Případně je vhodné pověřit někoho z rodiny nebo přátel tímto nelehkým úkolem, který by však zajistil svatebním hostům bezstarostnou zábavu.

Rozhodli jste se vzít? Svatební pozvánky nenechávejte na poslední chvíli

Ať už jste se rozhodli (konečně) vzít z jakéhokoli důvodu, neměli byste pozvánky nechávat na poslední chvíli. Čím dříve oznámení rozešlete, tím jistější si můžete být tím, že všichni pozvaní na svatbu dorazí. Obecně platí, že se pozvánky rozesílají nejdříve půl roku před svatbou a nejpozději dva měsíce před velkým dnem D. 

Co by nemělo na svatebním oznámení chybět?

To, jak by mělo svatební oznámení vypadat, se sice může jevit jako zcela zjevné, ale velmi často se v tom chybuje. Snoubenci zapomínají na několik základních informací nebo jsou informace na oznámení nedostačující. 

Co by na svatební pozvánce chybět nemělo? Rozhodně jména snoubenců, datum svatby a místo, kde k uzavření sňatku dojde. U rodinných oznámení i jména dětí. Oznámení nesmí postrádat ani čas konání svatby. K pozvánce se posléze přikládá také kartička zmiňující to, jaké dary snoubenci preferují, a případně pozvánka ke svatebnímu stolu.

5/5 - (1 vote)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest