Jak bezpečně skladovat víno v domácnosti

Víno patří mezi lahodné a jemně alkoholické nápoje, jehož výtečné chuti podlehlo neskutečné množství lidí. Milovníci a amatérští sběratelé tohoto důmyslného moku vyžadují určité technické zázemí, které slouží pro jeho patřičnou úschovu. Jen málokdo si dnes může dovolit speciálně klimatizovaný a prostorný sklep, který je samozřejmě ideálním působištěm pro tento nápoj.

Z tohoto důvodu přišly na trh velice praktické doplňky domácnosti, které tyto podsklepení velice účelně a efektivně nahrazují.

Víno a skleničky
Víno a skleničky

Domácí vinotéky

Na mysli máme samozřejmě domácí vinotéky, které jsou svým vzhledem velice podobné klasickým lednicím, jen s tím rozdílem, že na tyto prvky domácnosti jsou kladeny naprosto rozdílné nároky. Podoba a velikost zmíněných zařízení může být opravdu pestrá a nekonečná.

Velice často jsou využívány vinotéky, které se aplikují přímo do kuchyňského prostředí, jako část vestavěného nábytku. Důmyslné a praktické řešení, které dokonale zapadne do daného prostoru. Druhou variantou jsou speciální samostatně stojící lednice na víno, které je možné umístit do jakýchkoliv místností.

Domácí vinotéka
Domácí vinotéka

Pomineme-li vnější vzhled, který je samozřejmě velice důležitý, hraje hlavní roli především velikost vnitřního uložení pro vína a možnost regulace teploty. Vzhledem k potřebám každého vinaře se toto spektrum pohybuje od pěti do dvanácti stupňů celsia. Jednotlivé police vinotéky jsou poté vhodným úložištěm pro daný druh vína, sektu nebo šampaňského. Klimatizované vnitřní oblasti většinou disponují i patřičným osvětlením domácí sbírky.

Pijte svá drahocenná vína s noblesou a v té nejpřijatelnější teplotě. Nahraďte si nerealizovatelné domácí sklípky moderní a praktickou technikou, která dokáže udržet nepřeberné množství vín ideálně a vhodně vychlazená. Staňte se vinařem se vším všudy.

TIP na článek: Jak správně skladovat alkohol v domácnosti

5/5 - (2 votes)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest