Venkovní dlažba – jak jí vybrat a na co si dát pozor

Dlažba do exteriéru je vystavovaná většímu zatížení než dlažba v interiéru. I tomu je třeba přizpůsobit její výběr. Zaměřte se na odolnější dlaždičky. Které zvolit? Pojďme si přiblížit ty nejrozšířenější.

Čemu výběr dlažby přizpůsobit?

Exteriérem jsou myšlené terasy, balkony, příchodové cesty a další prostranství kolem domu. Chcete do těchto prostor novou dlažbu? Pak musí být odolnější než ta, kterou si pořizujete do interiéru. Je totiž vystavená různým vlivům počasí. Volte takovou, která je protiskluzná a mrazuvzdorná. Otěruvzdornost by měla mít alespoň číslo čtyři ve škále od jedničky do pěti, tedy skoro nejvyšší.

Exteriérová dlažba

Možnosti venkovní dlažby

A jaké konkrétní možnosti při výběru exteriérové dlažby máte? Můžete zvolit keramickou dlažbu, která je univerzální a hodí se jak do exteriéru, tak do interiéru. Celkově patří tato dlažba mezi nejoblíbenější. Je rozšířená díky kombinaci příznivé ceny a dobré kvality.

Zvolit lze také dřevěnou dlažbu do exteriéru. Zdá se vám, že nemůže vydržet náročné podmínky exteriéru? Je to omyl. Dnešní dřevěné materiály mají vysokou odolnost a celkově větší životnost. Budete-li se o tuto dlažbu dobře starat, vydrží vám skutečně dlouho.

Keramická dlažba

Dáte raději přednost betonové dlažbě? Je velmi odolná a snáší nepříznivé klimatické vlivy.

Velmi využívaná je zámková dlažba. Mnozí ji volí především na příchodové cesty či terasy. Kromě vysoké odolnosti proti nepříznivým vlivům, klimatických i mechanickým, oceníte i fakt, že si můžete vybrat z různých designových provedení.

Z dalších možností si ještě jmenujme skládanou, kamennou a velmi odolnou slinutou dlažbu.

Kamenná dlažba

Už máte vybranou dlažbu pro svůj exteriér? Ze široké nabídky trhu si jistě vybere každý.

4/5 - (3 votes)

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest