Pergoly a altány – inspirace ve fotogalerii

Sníte o místě, kde si můžete s rodinou nebo přáteli v pohodlí a soukromí vychutnat společně strávené chvíle? Takové místečko si můžete vybudovat u vás na zahrádce. Stačí se jen zamyslet, jak si takové místo představujete a k jakému účelu bude sloužit.

Druhy pergol

Jako první většinu z nás napadne robustní a krásně tvarovaná dřevěná pergola. U nás v česku jsou velice populární, protože jsou pevné, odolné a tento přírodní materiál je našemu srdci blízký. U tohoto druhu pergoly je důležité si důkladně promyslet umístění, jelikož sloupky bývají přikotveny k zemi nebo je možné ji spojit s domem.

Potom zde máme hliníkové pergoly, které se dají většinou obměnit o více funkčních prvků. Vybírat můžete ze široké škály provedení, od hliníkových lamel až po rolovací střechu. Kromě vzhledu je důležitá také správná montáž, která zajistí skvělou funkčnost a dlouhou životnost.
Nejmodernějším trendem jsou bioklimatické pergola. Funguje jako zábrana proti dešti, regulace stínění a odvětrávání dokáže zajistit ideální klima v pergole.

Vybavení pergoly

Nehledě na to, že si z pergoly můžete s trochou představivosti vytvořit téměř dokonalý obývací pokoj s televizí, reproduktory, venkovním topením a pohodlnou sedačkou, budeme se držet základních principů venkovního posezení. Kouzlo venkovního posezení oceníte při myšlence výběru dekorací. O ty se mohou skvěle postarat okolní stromy nebo různé popínavé druhy rostlin. Takto přírodní scenérie již nepotřebuje nikterak zkrášlovat.

Důležitý zde bude výběr nábytku k sezení. Lavice, židle nebo lenošky, vše je dostupné i pro venkovní účely. Za zvážení stojí také gril, který je v letních měsících společníkem číslo 1. V neposlední řadě určitě nezapomeňte na kvalitní osvětlení, které se při posezení venku do nočních hodin bude velmi nápomocné.

Fotogalerie pro inspiraci

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest