Pergoly a altány – inspirace ve fotogalerii

Sníte o místě, kde si můžete s rodinou nebo přáteli v pohodlí a soukromí vychutnat společně strávené chvíle? Takové místečko si můžete vybudovat u vás na zahrádce. Stačí se jen zamyslet, jak si takové místo představujete a k jakému účelu bude sloužit.

Druhy pergol

Jako první většinu z nás napadne robustní a krásně tvarovaná dřevěná pergola. U nás v česku jsou velice populární, protože jsou pevné, odolné a tento přírodní materiál je našemu srdci blízký. U tohoto druhu pergoly je důležité si důkladně promyslet umístění, jelikož sloupky bývají přikotveny k zemi nebo je možné ji spojit s domem.

Potom zde máme hliníkové pergoly, které se dají většinou obměnit o více funkčních prvků. Vybírat můžete ze široké škály provedení, od hliníkových lamel až po rolovací střechu. Kromě vzhledu je důležitá také správná montáž, která zajistí skvělou funkčnost a dlouhou životnost.
Nejmodernějším trendem jsou bioklimatické pergola. Funguje jako zábrana proti dešti, regulace stínění a odvětrávání dokáže zajistit ideální klima v pergole.

Vybavení pergoly

Nehledě na to, že si z pergoly můžete s trochou představivosti vytvořit téměř dokonalý obývací pokoj s televizí, reproduktory, venkovním topením a pohodlnou sedačkou, budeme se držet základních principů venkovního posezení. Kouzlo venkovního posezení oceníte při myšlence výběru dekorací. O ty se mohou skvěle postarat okolní stromy nebo různé popínavé druhy rostlin. Takto přírodní scenérie již nepotřebuje nikterak zkrášlovat.

Důležitý zde bude výběr nábytku k sezení. Lavice, židle nebo lenošky, vše je dostupné i pro venkovní účely. Za zvážení stojí také gril, který je v letních měsících společníkem číslo 1. V neposlední řadě určitě nezapomeňte na kvalitní osvětlení, které se při posezení venku do nočních hodin bude velmi nápomocné.

Fotogalerie pro inspiraci

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest