Do interiéru se vracejí dominantní křesla

S nástupem malometrážních bytů se z našich domovů vytratily velké sedací soupravy s rozložitými křesly. Pohodlná křesla tvořící dominantu v místnosti se ale do našich domovů znovu vrací. Jak je vybírat? 

Pohodlné křeslo nám dokáže navodit pohodový pocit relaxace. V interiéru si jej můžeme dát do relaxačního koutu a užít si chvíle odpočinku, rozjímání, zdřímnout si, číst si knihu pod lampou nebo sledovat televizi. Křeslo se hodí do obývacího pokoje, ložnice i zimní zahrady. Může stát v prostoru zcela samostatně nebo třeba u konferenčního stolu.

Jaké zvolit křeslo

Křeslo se nevyplatí nakupovat podle katalogu nebo z internetové nabídky. Mnohem lepší je ho vidět na vlastní oči, usadit se do něj a zjistit, zda je pro nás dostatečně pohodlné. Vybrat si jeho barvu, materiál, tvar, design, šířku, výšku sedáku i opěradla, zvolit správné područky, měkkost i tvrdost.

Křeslo v interiéru 1
Křeslo zakomponované do interiéru

Musí vám vyhovovat jeho hloubka, tvar a výška područek nebo podpěry pod bedry a opěrka hlavy. Záleží i na tom, jak jste vysocí a kolik vážíte. Z křesla se vám také musí pohodlně vstávat.

Dopřejte si komfort

Můžete si vybrat i křeslo polohovatelné a v tom případě si jednotlivé polohy opět vyzkoušejte. Vyberte si komfortní způsob ovládání, ať s křeslem při každém nastavení nemusíte složitě manipulovat. Polstrovaný sedák a opěrky nabízejí i možnost vyklopení podnožky a sklopení polohy opěradla.

Důležitý je i typ čalounění, což může být látka, koženka i kůže. Myslete současně i na údržbu a snadnost čištění. Zjistěte si způsob čištění, vhodné čisticí prostředky, zda se dá potah sejmout a vyprat nebo vyměnit. Odstín by měl ladit s ostatním nábytkem a vymalováním nebo být kontrastní, což dodá místnosti zcela jinou atmosféru.

Jak volit barvy a styl 

Můžete vybírat ze zemitých, přírodních a krémových odstínů, které snadno zkombinujete s ostatním vybavením. Tyto barvy jsou nadčasové, elegantní a velmi decentní.

Oblíbená je neutrální bílá, černá či hnědá v kombinaci s teplými barvami, jako je žlutá, oranžová, okrová, červená, tmavě modrá i přírodně zelená. Design může být tradiční, moderní, retro, starožitný, ve stylu art deco i funkcionalismu. Velmi pohodlný je i zavedený ušák nebo klasická lenoška

Ohodnoťte tento článek

fajnadomacnost

Jsme nadšený tým co se stará o svou i vaši Fajnovou domácnost. Někdy znamená domov místo, kde je tvoje srdce. Tomu my věříme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Pin It on Pinterest